Koncepty jako podstawa dobrego pozycjonowania i komunikacji

Dobry koncept produktowy, z prawdziwym insightem konsumenckim oraz efektem WOW, to podstawa dobrego pozycjonowania, a także komunikacji.

Nowe rynki
Nowe rynki

Dobry koncept produktowy, z prawdziwym insightem konsumenckim oraz efektem WOW, to podstawa dobrego pozycjonowania, a także komunikacji.

Pracując nad konceptami produktowymi skupiamy się na wypracowaniu kierunku, który będzie budował wysoki potencjał rynkowy. Dzięki badaniu jesteśmy w stanie wyselekcjonować najlepsze pomysły na nowe produkty poprzez weryfikacje, jakie cechy produktowe i RTB mają największy wpływ na konsumenta.

Podczas badań konceptów wykorzystujemy nowatorskie narzędzia i metody badawcze, zarówno ilościowe (ilościowe badania konceptów produktowych), jak i jakościowe (ConceptLab, metody warsztatowe).

ConceptLab to nasza „specjalność” – to metodologia, z której jesteśmy dumni, która jest wyróżnikiem naszego zespołu, doceniana przez Klientów.

ConceptLab to dynamiczne warsztaty kreatywne z udziałem konsumentów, Zespołu Badawczego i Zespołu Ekspertów ze strony Klienta (w tym również z firm z nim współpracujących np.: agencji reklamowych, strategicznych).

Kluczową wartością ConceptLabu jest szybka optymalizacja elementów konceptu tak, by bezpośrednio po zakończeniu procesu badawczego – warsztatów, otrzymać dopracowany finalnie zwycięski koncept produktu. Możliwe jest to dzięki połączeniu w tej metodzie pracy kreatywnych konsumentów (podczas warsztatów kreatywnych) z pracą Zespołu Eksperckiego (podczas warsztatów eksperckich pomiędzy grupami).

Przykładowe obszary naszej pracy:

  • Badania gotowych konceptów produktowych – jakościowa ocena
  • ConceptLab – wypracowanie i szybka optymalizacja elementów konceptów: wartościowy insight, atrakcyjny benefit, wiarygodne i unikalne RTB, aż do wypracowania finalnego konceptu produktowego
  • Ilościowy test konceptów – testy monadyczne, monadyczno-sekwencyjne, protomonadyczne, porównania parami, testy ślepe, testy marek

Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Masz pytania do tego co przeczytałeś?
Zachęcamy do kontaktu!

Skontaktuj się

Artykuły powiązane tematycznie